vestfrost oczyszczacz powietrza
#gadżety

Vestfrost w trosce o zdrowe powietrze w Twoim domu

Zima to sezon w którym najwięcej czasu spędzamy w domu. W Naszym regionie bardzo często powietrze przekracza dopuszczalne normy przez co wietrzenie wnętrz bywa problematyczne. Jak wiecie świeże powietrze jest bardzo ważne zwłaszcza przy dzieciach, które często chorują. Powszechnie wiadomo, że czyste powietrze pozbawione toksyn ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest istotnym czynnikiem prawidłowego rozwoju i wzrostu u dzieci. Czyste powietrze w szczególności ważne jest dla osób zmagających się z wszelkiego rodzaju alergiami jak Ja.

Miesiąc temu w Naszym domu pojawił się inteligentny oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1Z40WH, który skutecznie pracuje nad poprawą jakości powietrza w Naszym domu. Moim zdaniem takie urządzenie jest ważne przez cały rok, nie tylko zimą.

Czy oczyszczacz może być ozdobą?

vestfrost rodzina dzieci

Jest to najmniej istotna rzecz w oczyszczaczach powietrza, ale czy na pewno? Nasz model ma minimalistyczny i jednocześnie nowoczesny wygląd. Zazwyczaj stoi w salonie, tam gdzie spędzamy najwięcej czasu dlatego jego wygląd był dla mnie ważny. Idealnie się wpasował w Nasze jasne wnętrza, nie narzuca się Swoim wyglądem.

Funkcje i działanie oczyszczacza

filtr 3w1 vestrost

Nasz nowoczesny oczyszczacz poza filtrem 3w1 posiada dodatkowe 2 funkcje mające wpływ na skuteczność oczyszczania.

Jedną z nich jest Technologia Plasma ION. Urządzenie uwalniania do atmosfery, wraz z oczyszczonym powietrzem, jony, które aktywnie poszukują oraz unieszkodliwiają bakterie i wirusy, a także niwelują nieprzyjemne zapachy. Świetnie się sprawdza na Naszej otwartej powierzchni, gdzie salon połączony jest z kuchnią. Technologia obniża również elektryczność statyczną, istotnie redukując skupiska kurzu domowego, który w 80% jest przyczyną reakcji alergicznych. Jeśli zmagacie się z problemem naelektryzowanych włosów ta funkcja również Wam się spodoba!

Kolejną dodatkową opcją w oczyszczaczu jest UV-C LED. Technologia oparta na świetle UV skutecznie eliminuje różnego rodzaju patogeny. Wewnątrz umieszczono diodę LED UV-C, dzięki czemu strumień powietrza wychodzący z filtrów jest dodatkowo oczyszczany przed kolejnym etapem pracy urządzenia. Emisja światła UV-C unieszkodliwia bakterie na poziomie biologicznym.

W oczyszczaczu Vestfrost VP-A1Z40WH zastosowano system potrójnych filtrów.

  1. Filtr wstępny to pierwsza bariera dla zanieczyszczeń, która zatrzymuje większe cząsteczki takie jak sierść zwierząt, kurz, włosy i większe pyły.
  2. Filtr HEPA dezaktywuje najbardziej niepożądane zanieczyszczenia stałe jak; pyły zawieszone PM2.5, PM10, PM1, które są głównymi składnikami smogu; pyłki roślin, zarodniki pleśni, roztocza.
  3. Filtr węglowy jest odpowiedzialny za usuwanie organicznych zanieczyszczeń (TVOC) oraz nieprzyjemnych zapachów..

Obsługa i programy

Nasz oczyszczacz to inteligentne urządzenie, które za pomocą aplikacji można sparować ze smartfonem i obsługiwać Go wygodnie z każdego pomieszczenia posiada program Wi-Fi. Przystosowany jest do oczyszczania pomieszczeń do 48m2. Poprzez naciśnięcie Wi-Fi można także zmienić sposób wyświetlania poziomu i rodzaju zanieczyszczenia. Najczęściej korzystamy z programu Auto, który za pomocą czujników ustawia parametry wentylatora do aktualnego stanu powietrza.

panel sterujący vestfrost

Na wyświetlaczu znajdziemy również opcję Night Mode, program z najniższymi obrotami wentylatora który jest niezwykle cichy, a panel sterujący się wygasza. Ion – czyli włączanie funkcji jonizacji powietrza. Child Lock blokada rodzicielska, która jest u Nas niezbędna, gdyż moi chłopcy są bardzo ciekawscy. Change Filter Po upływie okresu eksploatacji filtra, wskaźnik wymiany filtra zacznie pulsować na niebiesko, informując o konieczności wymiany.

Swoją drogą ciekawi mnie na jak długo starczy Nasz filtr. Póki co użytkujemy miesiąc i poza osadzonym kurzem nie widzimy zmian. Nowy filtr kosztuje mniej/więcej 280 zł, co nie jest dużym kosztem. z opinii innych użytkowników dowiedziałam się, że filtr wystarczy na czas 18 miesięcy. Fun Speed czyli program do manualnego ustawiania wentylatora.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza

Wybierając domowy oczyszczacz powietrza musimy wziąć pod uwagę dwa czynniki – jego cenę i parametry. To ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na urządzenie jest oczywiście kwestią indywidualną, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że często gdy urządzenie ma stosunkowo niską cenę, częściej należy wymieniać filtr. Warto wobec tego poczytać opinie o kosztach związanych z eksploatacją.

To jaki budżet przeznaczymy na zakup oczyszczacza przekłada się również na jego parametry czyli powierzchnię oczyszczanego powietrza, głośność systemy filtracji oraz programy dodatkowe jak np. tryb nocny, czy sterowanie poprzez smartfon.

Lepsza koncentracja, mniejsze zmęczenie dzięki czystemu powietrzu
vestfrost dzieci rodzina

Od kiedy Nasze powietrze utrzymuje się na poziomie bardzo dobrym, dużo przyjemniej się spędza czas w domu. Skończyły się problemy z koncentracją i uczucie zmęczenia. Ja nie mam problemu z katarem i kichaniem od unoszącego się kurzu. Na filtrze widzę ile zbiera kurzu i sierści pieska. Plusów jest poważnie bardzo dużo., Nasz model ma wiele funkcji, jest cichy, skuteczny i ma przystępną cenę. Koszt eksploatacji poznamy po pewnym czasie, ale cena filtru nie jest wysoka. To świetne urządzenie w rozsądnych pieniądzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.