#gadżety

Philips 8000 Aqua Plus – czy warto?

Jak wiecie jestem mamą dwójki małych chłopców i większą część dnia spędzamy bawiąc się na podłodze. Do niedawna biegał jeszcze koło Nas nasz piesek, także poza codziennym kurzem, okruszkami była też sierść. Z uwagi, że Maluszek wszystko wkłada do buzi to podłoga musi być czysta i higieniczna. Co wieczór miałam więc randkę z odkurzaczem i mopem. Wtedy pojawił się On mój nowy odkurzacz 3w1 , który jednocześnie odkurza i myje podłogę , oraz dodatkowo jest odkurzaczem bezprzewodowym i ręcznym ! Mowa o Philips 8000 Aqua Plus z innowacyjną szczotką podwójnie odkurzającą i mającą mop pośrodku, ale to nie jedyne jego zalety. Zapraszam do mojej recenzji!

Najdłuższy czas odkurzania TURBO na rynku

W odkurzaczu Technologia PowerCyclone 10 utrzymuje wysoką wydajność na dłużej. Czas pracy w trybie eco to 80 minut, a w trybie turbo to aż 28 minut. Ssanie jest na tyle mocne, że Ja używam średnich ustawień i jednoczesne odkurzanie i mycie mojego domu ok 100 metrów kwadratowych podłogi zużywam 50% akumulatora. Nie muszę chyba wspominać o tym, że oszczędzam ponad 50% cennego czasu, który mogę poświęcić na odpoczynek. Technologię bezworkową bardzo cenię za wygodę, łatwe opróżnianie, ekologię i możliwość sprawdzenia co odkurzyliśmy. Wszelkie przypadkowo wciągnięte elementy zabawek można spokojnie wyciągnąć.

Silnik cyfrowy PowerBlade jest łatwy w obsłudze za pomocą inteligentnego wyświetlacza. Pokazuje Nam stan baterii oraz poinformuje o konieczności wymiany filtra.

Nasadki ułatwiające sprzątanie

Do Naszego odkurzacza dostajemy kilka świetnych nasadek/końcówek, które znacznie ułatwiają sprzątanie. Postaram się Je Wam opisać i pokazać jakie w mojej opinii mają zalety, a jest ich sporo!

Nasadka zasysająca 360⁰ genialna końcówka, którą zbieramy do 99,7% kurzu i brudu, nie pozostawiając nic na podłodze! Jak widzicie jest Ona wyposażona w gumy i miotełki po bokach zbierające kurz pod rolkę. Rolkę łatwo wyciągnąć do czyszczenia. Dodatkowo jest Ona wyposażona w podświetlenie LED, które sprawia, że nie przegapisz ŻADNEGO okrusza, zapewniam!

Miniturboszczotka jest to świetna nasadka do odkurzania powierzchni tapicerowanych. Nie wiem jak u Was, ale u mnie codziennie musimy zbierać okruszki z kanapy. Chrupeczki, ciasteczka, chlebek to nasza codzienność, z tą nasadką wszystko dokładnie jest zassane, a Sama kanapa wygląda o niebo lepiej.

Długa szczelinówka i wąż , który dostajemy w zestawie pozwala Nam sprzątnąć we wszystkich miejscach gdzie nie byliśmy w stanie dostać klasycznym odkurzaczem. Ja mam takie miejsca nad szafami i szafkami w kuchni pod sufitem. Od teraz są One bez żadnych problemów odkurzane. Dodatkowo po odpięciu odkurzacza na wersję ręczną (poręczną) można dokładnie wysprzątać auto.

Miękka szczotka to kolejna nasadka, która sprawia, że sprzątanie w domu jest dla mnie dużo łatwiejsze w połączeniu z rurą idealnie uzupełnia szczelinówkę. Szczotka ta idealnie zbiera sierść i wymiata paproszki z foteli samochodowych.

Miotełka przy głównej rurce to coś dla posiadaczy ozdobnej “cegły” na ścianach. Doskonale wiecie ile zbiera się na nich kurzu, podobnie z wysokimi , białymi listwami przypodłogowymi. Nasadka ta doskonale wymiata zgromadzony kurz i brud i dawno mnie nic tak nie cieszyło jak czysta ściana! Dodatkowo tą nasadką bardzo fajnie odkurza się kratki wentylacyjne. Bardzo polecam!

Na koniec mój ulubieniec i jednocześnie genialnie skonstruowana Nasadka do jednoczesnego odkurzania i mycia. Nie wiem, czy mieliście wcześniej do czynienia z takimi urządzeniami, ale zazwyczaj z przodu był odkurzacz, a za nim doczepiany mop, co sprawiało, że jednoczesne odkurzanie i mycie było problematyczne. Trzeba było chodzić za mopem lub przekładać Go tak, aby najpierw odkurzyć. W tym modelu mamy genialne rozwiązanie, gdzie mop jest umieszczony pomiędzy szczelinami odkurzającymi.

Dzięki temu jednoczesne odkurzanie i mycie nie stanowi problemu. Robimy to skutecznie i szybko. Jeśli przesuwamy do przodu odkurzacz zasysa przodem, jak do tyłu to na odwrót. Możemy wykonywać zwyczajny ruch jak przy odkurzaniu. (lepiej to zobrazuję na filmie YouTube , link na dole wpisu). Z tego co zauważyłam zbiornik na wodę również został świetnie przemyślany i zwilżanie mopa działa bardzo skutecznie po całej jego długości. Ściereczka jest cały czas wilgotna.

W zestawie otrzymujemy również dodatkowy filtr co stanowi kolejny plus.

Czy warto ?

Mogę śmiało powiedzieć, że jest to pytanie retoryczne. Oczywiście, że warto! Odkurzacz Philips 8000 Aqua Plus ma świetny akumulator i wystarcza na spokojne sprzątniecie domu. Nasze 100 m2 zużywa przy jednoczesnym myciu i odkurzaniu 50% akumulatora. Ładowanie jest na magnes, nie trzeba wkładać wtyczki, co zapobiega przypadkowemu wyrwaniu gniazda. Wystarczy Go odłożyć na miejsce i do następnego odkurzania jest już gotowy. To, że jest bezprzewodowy znacznie ułatwia sprzątanie. Gdy masz większe mieszkanie lub piętrowy dom nie musisz nic przepinać i martwić się o plączący się kabel. Ilość nasadek ułatwia mi codzienne sprzątanie i sądzę, że dla każdej znajdą się jeszcze dodatkowe zastosowania. Bardzo polecam zwłaszcza mając dzieci i zwierzęta, gdy czystość podłogi jest tak bardzo istotna. Zapewniam, że ta oszczędność czasu Was bardzo ucieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.