freepeek
#gadżety / #momlife

Małe AGD czyli nowości od Neno

Kolejny raz dzięki uprzejmości firmy Neno miałam okazję przetestować ich nowości. Tym razem na rynku pojawiła się nowa seria produktów czyli Małe AGD, którym są ekspres do przygotowania mleka modyfikowanego Aqua, sterylizator i podgrzewacz oraz blender z możliwością gotowania na parze. Ciekawi? Zapraszam wobec tego do wpisu!

Ekspres do mleka modyfikowanego NENO AQUA

Pierwszy raz mam do czynienia z ekspresem do mleka modyfikowanego. Mój brat z takiego korzystał i bardzo sobie chwalił, Ja uważałam to za niepotrzebny gadżet, do czasu, aż miałam możliwość Go sprawdzić podczas jednego z wyjazdów. Powiedziałam sobie wtedy, że pry drugim dziecku na pewno taki będę mieć. Bardzo ucieszyła mnie propozycja od Neno i z przyjemnością przystąpiłam do testu. Jak widzicie na zdjęciach Ekspres ma bardzo minimalistyczny design, wyglądem przypomina nieco termos. Ma On dotykowy wyświetlacz i kryje w sobie kilka funkcji.

Gotowanie/ Boil

Pierwszą istotną funkcją jest gotowanie wody, bo oczywiście dziecku podejmy tylko przegotowaną wodę. Co istotne do zbiornika lejemy wodę najlepiej destylowaną lub przefiltrowaną, dzięki temu urządzenie będzie nam dłużej służyć. Zbiornik na wodę mieści 1,1 l i miejsce maxymalnego napełnienia jest dobrze widoczne. Czas gotowania to około 3-4 minuty, a urządzenie jest cichsze od mojego czajnika. Po zagotowaniu sygnalizuje nam zakończenie gotowania dźwiękiem.

Studzenie /Auto Fun

Po wybraniu funkcji “Studzenia” i ustawieniu pożądanej temperatury (u mnie 45 stopni) urządzenie włącza wentylatory znajdujące się z tyłu. Studzenie jest dość długie bo u mnie czas trwania to około 1h, ale biorąc po uwagę cały zbiornik to nie jest to uciążliwe, zwłaszcza, że wówczas starcza nam wody na przygotowanie kilku porcji mleka (mnie na cały dzień). Po wystudzeniu do pożądanej temperatury wentylatory się wyłączają, a urządzenie sygnalizuje nam zakończenie pracy.

Utrzymywanie temperatury / Keep Warm

Utrzymywanie temperatury jest właśnie tą opcją, która sprawia, że ten Ekspres jest tak genialnym i przydatnym urządzeniem. Po wyborze tego trybu i ustawieniu temperatury ( u mnie 40 stopni, czyli tyle ile trzeba do przygotowania mleka modyfikowanego lub kaszki) urządzenie stara się utrzymać temperaturę podgrzewając wodę w razie konieczności. Dzięki temu w ekspresie mamy cały czas wodę idealną do przygotowania mleka co jest bardzo przydatne zwłaszcza podczas nocnych karmień. Oszczędzamy przy tym bardzo dużo czasu, który możemy wykorzystać na tak cenny odpoczynek. Bardzo Wam ten gadżet polecam!

Sterylizator 2w1 Neno Vita

Sterylizator jest niezbędnym urządzeniem dla każdej mamy. Higiena i bezpieczeństwo naszych Maluszków jest najcenniejsze dlatego tak ważne jest odpowiednie czyszczenie przedmiotów, których Nasz Maluszek używa smoczków, gryzaków, butelek, kubeczków. Idealnie nadaje się do tego sterylizator marki Neno Vita. Posiada On 4 tryby sterylizacji, podgrzewania mleka, podgrzewania posiłków i rozmrażania, które pokrótce Wam opiszę. Sterylizator ma bardzo minimalistyczny i nowoczesny design. Pięknie się prezentuje na blacie. Wbudowane oświetlenie pozwala nam korzystać z urządzenia w nocy bez włączania światła. Panel dotykowy jest prosty i intuicyjny.

Sterylizacja

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy pojemny koszyczek i pokrywkę do zamknięcia sterylizatora. Do środka mieszczą się 2 butelki i kilka smoczków na raz. W tym programie urządzenie gotuje wodę do 100 stopni po czym sterylizuje przedmioty przez 10 minut. Zakończenie sygnalizuje dźwiękiem.

lampka w sterylizatorze
Podgrzewanie mleka

Na panelu wybieramy opcję Mleka /Milk. Wkładamy butelkę z mlekiem i dolewamy wody do poziomu mleka. Ustawiamy pożądaną temperaturę i urządzenie podgrzewa wodę tym samym podgrzewając mleko. Gdy osiągnie wybraną temperaturę sygnalizuje nam dźwiękiem.

Podobnie wygląda sytuacja przy wyborze trybu Rozmrażania i Podgrzewania słoiczków.

Blender Neno Cibo

Na koniec wisienka na torcie czyli blender z funkcją gotowania na parze oraz trybem czyszczenia. Jest to niewątpliwie genialne urządzenie dla mam ceniących sobie porządek i swój czas. W jednym urządzeniu ugotujemy obiadek, zbledniemy dla dziecka, a na koniec umyjemy, oszczędzając czas na mycie garnków, blendera, parowaru itp. Uwielbiam takie rozwiązania. Blender jest dość niewielki i spokojnie może stać na blacie kuchennym. Jest zawsze pod ręką (nawet gdy chcesz rozdrobnić cebulkę). Ma On dotykowy i łatwy w użyciu wyświetlacz. Zbiornik na wodę szczelnie domykany nakrętką z uszczelką. W zestawie otrzymujemy koszyczek do gotowania na parze, pokrywkę do blendowania (aby pokarm czy woda nie wyciekły) oraz dodatkową uszczelkę pod ostrza. Całość bardzo prosta w użyciu i praktyczna. Poznajmy zatem Jego funkcje!

Dezynfekcja

Pierwszą istotną funkcją jest dezynfekcja. Przed ugotowaniem obiadku dla Naszego Maleństwa, urządzenie czyli misę, sitko i dodatkowe elementy jakie się zmieszczą (smoczki, łyżeczki) możemy zdezynfekować. Do zbiorniczka wlewamy 150 ml przefiltrowanej wody. Umieszczamy misę w blenderze i wybieramy tryb dezynfekcji. Czas trwania trybu to 10 min. Po zakończeniu programu urządzenie wyda dźwięk.

Gotowanie na parze

Na początku napełniamy zbiorniczek wodą do pełna (czerwona kreska). Następnie w koszyczku wkładamy produkty najlepiej pokrojone w kostkę (szybciej się gotują). Zakręcamy pokrywkę i mocujemy do urządzenia. Na blenderze lub w instrukcji mamy ściągę co do czasu gotowania danych produktów. Wybieramy program gotowania na parze i ustawiamy czas. urządzenie gotuje wodę po czym uwalnia parę do zbiorniczka. Po zakończeniu programu (ok.20 min) blender zawiadomi nas dźwiękiem. Obiadek gotowy!

Blender lub Siekacz

Jeśli chcemy ugotowane produkty od razu zmielić bądź posiekać na drobniejsze kawałki wystarczy wyciągnąć sitko i przerzucić całość do misy blendera. Użyć pokrywki i dopiero zakręcić wierzchnią pokrywę. Umieszczamy na blenderze i mamy dwie opcje. Jedna z prawej strony to siekanie na drobniejsze części bądź opcja automatycznego blendera gdzie uzyskamy puree z warzyw lub mięsa. Jest to bardzo wygodna opcja i przyznam, że korzystam z siekania i blendowania bardzo często. Nawet jak nie chce mi się pokroić cebulki to używam właśnie tego urządzenia.

Podsumowanie, czy AGD dla dzieci jest konieczne?

Oczywiście, że zakup takiego AGD nie jest konieczny, ale na pewno stanowi duże uproszczenie i oszczędność czasu. Jeśli mamy na tyle funduszy to z całym przekonaniem sądzę iż warto Je wydać. Sterylizator jak dla mnie jest obowiązkowy i taki elektryczny jest dużo bardziej wygodny, niż wyparzanie we wrzątku. Ekspres do mleka modyfikowanego kosztuje około 300 zł biorąc pod uwagę scenariusz szykowania mleczka przez 3 lata to nie jest duży wydatek, a mamy zawsze naszykowaną wodę do przygotowania mleka dla dziecka. Na pewno jest to zbawienne podczas nocnych karmień wystarczy nalać jak z dystrybutora i nie czekać aż woda się zagotuje i Ją przestudzimy tracąc czas naszego snu. Blender z gotowaniem na parze to dla mnie genialny wynalazek do wszystkiego. Jest bardzo wygodny i od a do z szykuję w nim obiad dla starszaka. Wizja rozszerzania diety mojego Maluszka też zapowiada się obiecująco. Będzie smacznie i zdrowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.