smartwatch kid sun 4g
#momlife

Smartwatch GARETT KIDS SUN 4G prezent na Dzień dziecka, Komunię

Spędziłam bardzo dużo czasu na szukaniu oryginalnego i praktycznego prezentu dla chłopca na Komunię. Chciałam również, aby przedmiot był bezpieczny. Natrafiłam na stronę producenta Garett i wybraliśmy idealny Smartwatch.

Garett

Wraz z mężem wertowaliśmy strona na po stronie i zdecydowaliśmy się na zakup modelu GARETT KIDS SUN 4G w kolorze niebieskim. Dlaczego Smartwatch? Ponieważ poza tym, że jest zegarkiem, telefonem ma bardzo dużo praktycznych funkcji zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Niebawem będą wakacje dlatego fakt, że urządzenie ma lokalizator oraz GEO-ogrodzenie, sprawił, że uznałam Go za prezent idealny, zapewniający spokój i komfort psychiczny rodziców dorastającego chłopca.

Po kolei, zapraszam do przeczytania jakie ma funkcje zakupiony Smartwatch GARETT KIDS SUN, później moja opinia i niespodzianka dla czytelników.

Funkcje i obsługa GARETT KIDS SUN

Zegarek działa na oprogramowaniu Android 6.0 jest więc nowoczesny, intuicyjny i prosty w obsłudze. Dziecko ma możliwość wyboru tarczy (mamy wersję elektronicznego zegarka lub tradycyjnego) menu i spersonalizowaniu Go pod siebie. Wyświetlacz jest duży i czytelny. Dobrze wszystko widać na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Można dostosować Go do własnych upodobań.

Dzieci należą do aktywnych użytkowników i bardzo dobrze, że gumowy pasek jest wymienny. Czy nam się zniszczy, czy zwyczajnie zużyje możemy Go bez problemu dokupić w sklepie i wymienić. Kolejnym istotnym atutem jest fakt, że zegarek jest wodoszczelny IP67 i odporny na pył. Dziecko nie musi Go ściągać do mycia rąk, mało tego producent podaje, że może być zanurzony w wodzie przez 30 min.

Jedną z moich ulubionych funkcji jest plan lekcji. Można Go wprowadzić z poziomu OPIEKUN. Dzięki niemu nasza pociecha zawsze ma Go pod ręką (dosłownie) i skończą się wymówki typu “Zapomniałem”.

garett plan lekcji

Zegarek ma podstawowe funkcje telefonu. Można dzwonić i odbierać połączenia oraz wysyłać krótkie wiadomości głosowe (czat), dodatkową funkcją z możliwością komunikacji jest też aparat. Tak, tym zegarkiem można robić zdjęcia i to dość dobrej jakości. Możemy również prowadzić Video rozmowy.

Poza wymienionymi mamy również krokomierz do sprawdzania aktywności, miernik temperatury i ciśnienia do monitorowania zdrowia, latarkę, miernik snu itd.

Bezpieczeństwo i niezawodność

dziecko obsługujące zegarek garett

Jak wspominałam na początku spodobały mi się głównie opcje dla rodziców, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo, a rodzicom spokój. Mowa oczywiście o Geo-lokalizacji oraz o Geo-ogrodzeniu. Lokalizacja bazuje aż na 3 technologiach zwiększając bezpieczeństwo i zapewniając 100% skuteczność jest to GPS, LBS i Wi-Fi. Zazwyczaj aplikacje lokalizujące są płatne, ale w przypadku zegarka Garett mamy ją darmową. Wystarczy ściągnąć na nasz telefon, założyć konto oraz sparować z zegarkiem dziecka. Wszystko jest bardzo proste.

Niebawem wakacje, dzieci mnóstwo czasu będą spędzać z rówieśnikami na dworze, w aplikacji można zaznaczyć teren na którym dziecko może się znajdować. Jeśli nasza Pociecha wyjdzie poza obszar, zegarek poinformuje nas o tym. Genialna sprawa, dzięki temu rodzice nie muszą się tak zamartwiać o bezpieczeństwo dziecka. Dodatkowo, nie musimy dzwonić, często przeszkadzając w zabawie, wystarczy sprawdzić, gdzie aktualnie jest. Fajną sprawą okazuje się również możliwość podsłuchania przez rodzica otoczenia w jakim znajduje się dziecko dzięki dyskretnemu podsłuchowi.

Dziecko natomiast ma opcję w zegarku SOS, gdy jest w nagłej sytuacji może z niego skorzystać nawiązując błyskawiczne połączenie z 3 numerami Prawda, że brzmi świetnie?

Podsumowanie

garett smartwatch

Najlepszą rekomendacją jest uśmiech dziecka po otrzymaniu Smartwatcha oraz po odkrywaniu nowych funkcji. Z tego co zauważyłam największą radość sprawił aparat do upamiętniania chwil. Krokomierz do sprawdzania ile się w danym dniu wykonało aktywność. Latarka ? bo daje świetne światło, a to taki “bajer” dla dzieci. Możliwość prowadzenia Video-rozmów z przyjaciółmi.

Jak dla mnie jest to doskonały prezent zarówno dla mniejszych dzieci (zwłaszcza 3-4 letnich uciekinierów podczas spacerów) jak i dla starszych 8+ ułatwiających kontakty z rówieśnikami oraz rodzicami podczas aktywności na dworze.

Bardzo Wam polecamy Smartwatch GARETT KIDS SUN 4G jest świetnie wykonany, solidny i ma wiele praktycznych funkcji. Dzięki uprzejmości firmy GARETT otrzymaliśmy dla Was kod zniżkowy -20% na wszystkie nieprzecenione produkty do końca lipca 2021.

Comments

Maniek
24/05/2021 at 6:39 pm

Świetny smartwatch, idealny dla dzieck i rodziców. Jestem pod wrażeniem w niczym nie odstaje od bardziej znanych marek, a pokusiłbym się o stwierdzenie, że funkcjonalność nawet lepsza jak dla dziecka.Aneta
07/11/2021 at 12:45 pm

Zastanawiam się nad tym zegarkiem dla córki.
Nie moge nigdzie znależć dokładnych danych i szczegółowego opisu funkcji dlatego mam kilka pytań.
Czy dziecko może sprawdzić połączenia nieodebrane?
Czy jest opcja wyłączenia możliwości dzwonienia na inne nr, spoza listy którą wprowadził opiekun?
Czy jest możliwość przeglądania galerii zdjęć z zegarka na telefonie?
Czy włączając zdalny podsłuch dziecko widzi to w jakiś sposób na zegarku?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.