Muduko Rysostwory
#kidlife

Rysostwory – kieszonkowa gra w rysowanie od Muduko

Od miesiąca jest z nami gra “Rysostwory” od marki Muduko. Jest to kieszonkowa gra dla najmłodszych +4 , która z uwagi na niewielki rozmiar może nam towarzyszyć w podróżach, na spacerach itp. W pudełeczku otrzymujemy karty 55 szt. oraz instrukcję.

Rysostwory

Podstawowe zasady są bardzo proste. Talię dzielimy na 5 części, które różnią się kolorami : sylwetka, oczy, usta, nos, atrybut. Odwracamy Je i każda osoba losuje po jednej karcie z kupki. Z wylosowanych cech należy narysować Swojego Potworka. Z sylab zawartych na karcie spisujemy imię Potworka i możemy Go pokolorować. Na Stronie Muduko mamy do pobrania kilka dodatkowych i przydatnych stron np. Karta identyfikacyjna potworka, karty do wycięcia, karty do uzupełnienia, które pozwalają Nam stworzyć “spis” Swoich Potworków.

Grę możemy skomplikować tzn. stworzyć bardziej zaawansowaną rozgrywkę dla starszych dzieci, mało tego “Rysostwory” mogą się stać również grą fabularną. Na instrukcji znajdziemy aż 9 wariantów zabawy – różne poziomy trudności.

Szczerze przyznam, że mój syn Tymek (lat. 4) jak tylko zobaczył na opakowaniu Potworki, od razu powiedział, że chce koniecznie tą grę. Moje dziecko niezbyt chętnie rysuje, ale dzięki tej zabawie w tworzenie Swoich Potworków zasiada do kredek znacznie chętniej, a dzięki temu ćwiczy małą motorykę szykując rękę do pisania. Gra jest bardzo kreatywna i pobudza wyobraźnię, każdą część Stwora rysujemy w dowolnym miejscu, tak jak podpowiada nam Nasza intuicja. Nie zdajecie sobie sprawy jak fantastyczne Potworki Wasze dzieci stworzą! Genialne!

Polecamy grę “Rysostwory” zwłaszcza dla dzieci, które niechętnie rysują. Pamiętajcie, że wyobraźnia pomaga dziecku otworzyć się na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy, kreatywne działanie, różnorodność oraz krytyczne myślenie, dlatego istotne jest, abyśmy My jako świadomi rodzice wspierali ich poprzez zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.