neno camino
#gadżety

Neno Camino – podwójny laktator z myślą o nowoczesnych kobietach

Jako, że nie tak dawno zostałam mamą po raz drugi, w moim domu pojawiło się wiele gadżetów dla mam i dzieci. Jednym z moich wyprawkowych hitów jest podwójny, elektroniczny i bezprzewodowy laktator Neno Camino. Polska marka Neno pojawiła się w 2020 r szturmując polski rynek artykułów dziecięcych. Ich design, nowoczesne technologie, jakość sprawiają, że opiekowanie się małym dzieckiem jest dużo prostszym zadaniem.

Neno Camino, gdy Twój czas jest bezcenny

Gdy masz pojedynczy laktator to mnie odciągnięcie z jednej piersi zajmowało ok. 30 min z obu zatem 1h i tak co 3 h. Laktator Neno Camino jest podwójny, dzięki czemu oszczędzamy mnóstwo czasu, gdzie czas dla mamy jest wręcz bezcenny. Urządzenie jest ładowane za pomocą USB, akumulator wytrzymuje do 120 minut pracy, można Go doładować powerbankiem. Z uwagi, że jest niewielki, poręczny i dyskretny, nadmiar pokarmu możemy odciągnąć w każdym miejscu i chwili, czy to na spacerze, w pracy czy na uczelni. Laktator Neno Camino posiada aż 3 fazy pracy. Faza stymulacji pobudza laktację i mamy aż do 5 stopni regulacji, następna jest faza odciągania, która zapewnia wydajny pobór pokarmu i tutaj mamy aż 9 stopni regulacji. Trzecia faza, czyli odpuszczanie, zazwyczaj używana pod koniec odciągania pokarmu, gdy mleko swobodnie wypływa, tak aby pomóc opróżnić pierś i tym samym pobudzić laktację.

Co znajdziemy w zestawie

Laktator Neno Camino otrzymujemy w bardzo eleganckim pudełku, moim zdaniem taki produkt fantastycznie sprawdzi się na prezent na BabyShower. Wewnątrz znajduje się

  • futerał,
  • urządzenie odciągające,
  • 2 butelki wraz ze smoczkami,
  • 2 lejki,
  • kabel do ładowania,
  • podstawka gumowa pod urządzenie,
  • złączki do butelek.
neno camino zestaw

Warto podkreślić, że lejki są wykonane z miękkiego sylikonu, który idealnie dopasowuje się do każdej piersi i jest uniwersalny. Na lejkach znajduje się ornament, który wygląda bardzo kobieco.

Dlaczego laktator jest niezbędny

Ja osobiście nie wyobrażam sobie nie mieć laktatora. Już przy pierwszym kompletowaniu wyprawki uwzględniłam Go na swojej liście. Wolałam również zakupić urządzenie elektroniczne niż manualne, bo wiedziałam, że sama nie będę potrafiła sobie odciągnąć mleka. Przydał mi się przez 7 miesięcy, gdy najzwyczajniej w świecie nie powiodło mi się karmienie piersią. Byłam poraniona, zestresowana i stwierdziłam, że ta opcja będzie dla mnie najlepsza. Marzyłam o takim laktatorze podwójnym , który nie był w zasięgu moich możliwości. Aktualnie marka Neno wypuściła na rynek model Camino, który jest doskonałym urządzeniem i w dodatku niedrogim.

Laktator staje się bardzo ważny podczas karmienia piersią, gdy mamy nawał pokarmu (zazwyczaj między 3-6 dobą po porodzie) wystarczy wówczas odciągnąć przed karmieniem dosłownie 10 ml, aby sobie ulżyć i tym samym ułatwić Maluszkowi chwycenie piersi. Urządzenie na pewno przyda się kobietom po CC, gdy mleko się nie pojawia, można pobudzić laktację odpowiednim programem na laktatorze.

Każda mama wie, jak wyjątkowym momentem jest karmienie, gdy dziecko z ufnością patrzy nam w oczy, tworzy się wówczas wyjątkowa więź. Dzięki laktatorowi, możemy odciągnąć mleko i dać najbliższym, aby mieli tą piękną możliwość nakarmić Maluszka. Jestem przekonana, że starsze rodzeństwo, tata dziecka będą wdzięczni za taką możliwość.

Neno Camino został stworzony z myślą o nowoczesnym mamach, które pracują, studiują lub uwielbiają podróże. Laktator jest niewielki, poręczny, dyskretny i dzięki temu, że jest podwójny można błyskawicznie odciągnąć pokarm w każdych okolicznościach.

Laktator smart

Jak już zdołałyście się domyślić jestem zachwycona funkcjami, oraz designem laktatora Neno Camino. Skutecznie odciąga pokarm, jest cichy, dyskretny i łatwy w obsłudze. Duży plus stanowi akumulator, który wytrzymuje aż 120 minut pracy oraz możliwość odciągania z obu piersi jednocześnie. Laktator kosztuje około 400 zł czyli tyle co pojedyncze urządzenia, a jak wiecie Nasz czas jest bezcenny. Jeśli chciałybyście obejrzeć moją Video-Recenzję zapraszam na mój kanał na YB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.