Designed by Freepik
#momlife

Zdrowe oczy – HyloCare

Chyba jeszcze tutaj Wam nie pisałam czym się zajmuję zawodowo.  Pracuję u producenta art. dziecięcych, a do moich obowiązków należy aktualizowanie stron internetowych, sklepów, obsługa zamówień z allegro/sklepów oraz fotografowanie, redagowanie opisów produktów. Jest to w zasadzie 8h ciągłej pracy przy monitorze. Obowiązkowe są, więc systematyczne wizyty u okulisty. Na jednej z pierwszych dowiedziałam się, że osoby spędzające czas przy monitorach dużo rzadziej mrugają. Gdy przemyślałam sprawę, to faktycznie zwłaszcza podczas poprawiania kodu na stronie czy też obróbce zdjęć, faktycznie tak skupiam się na zadaniu, że zapominam mrugać! Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na ochronę oczu przed niekorzystnym oddziaływaniem monitora.

Doktor polecił mi zainstalować aplikację na komputer, która będzie kontrolowała i przypominała mi o mruganiu i czasie pracy, oraz zalecił używanie preparatów nawilżających oczy, łagodzących podrażnienia.

hylo care

Jak poznać, że oczy są zbyt suche?

Każdy, kto spędza ponad dwie godziny dziennie przed monitorem komputera, nadmiernie obciąża swoje oczy. Czym objawia się suchość oczu:

pieczenie oczu, swędzenie oczu, uczucie ucisku, łzawienie, ból, nadwrażliwość na światło, uczucie zmęczenia, uczucie jakby się miało piasek w oczach.  

Problem z oczami może nam utrudniać codzienne życie. Przez nadmierną suchość może się pojawić np. nietolerancja na kosmetyki, ból podczas noszenia soczewek kontaktowych, a nawet powodować trudność ze skupieniem uwagi.

W ciągu dnia, gdy odczuwam pieczenie i zmęczenie używam kropli HYLO COMOD® Dzięki wygodnej butelce bardzo łatwo się je aplikuje i są bardzo wydajne zawierają bowiem 300 kropli. Działanie nawilżających kropli do oczu HYLO COMOD® wynika z zawartości hialuronianu sodu, soli sodowej kwasu hialuronowego, o doskonałej tolerancji. Przejrzysty płyn nie powoduje zaburzeń widzenia.

Nawilżające krople nie zawierają żadnych konserwantów ani buforów fosforanowych, które mogą uszkadzać film łzowy, a nawet wywoływać alergie. Preparat jest więc bezpieczny i dobrze tolerowany.

Na noc z uwagi, iż kilkakrotnie miałam uraz oka odczuwam często ból (synek wsadził mi paznokieć dwukrotnie w to samo oko, uszkadzając wierzchnią powierzchnię) stosuję wobec tego Maść do oczu VitA-POS® to preparat stosowany na noc, przeznaczony do pielęgnacji suchych, nadwyrężonych oczu, a zwłaszcza przy występowaniu zaschniętych łusek i wydzieliny na brzegach powiek po przebudzeniu. Preparat zawiera witaminę A i nie zawiera fosforanów ani konserwantów.

Podsumowanie

<a href="http://www.freepik.com">Designed by drobotdean / Freepik</a>

Pamiętajcie, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, tym bardziej jeśli mamy do czynienia ze wzrokiem. Bardzo polecam Wam za skuteczność i skład bez konserwantów produkty od Hylo Care. Bardzo mi pomagają i nie wyobrażam sobie mojej pracy bez nich.

Zapraszam Was na test suchego oka dostępnego na stronie Hylo Care:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.