lg velvet
#gadżety

LG Velvet – stylowy i elegancki smartfon

LG Velvet jest bardzo kobiecy i elegancki. Bardzo podoba mi się, zakrzywiony lustrzany ekran i tył, który pokryty jest Gorilla Glass . Aluminiowa ramka sprawia, że jest on solidny. Bardzo podoba mi się lustrzano- perłowe wykończenie tyłu, wygląda jak tafla wody. Telefon występuje w 3 kolorach, białym, grafitowym i zielonym, Ja otrzymałam grafitowy. Aparaty ustawione w pionowym słupku od największego do najmniejszego przypominają kropelki. Telefon pomimo, że jest duży, wyświetlacz POLED ma 6,8 ” jest świetnie wyważony i w mojej małej dłoni leży pewnie i wygodnie. LG Velvet odporny jest na pył i zanurzenia w wodzie na głębokości do 1,5 metra na maksymalnie pół godziny , nie sprawdzałam, ale wierzę producentowi na słowo.

lg velvet bokeh

Oprogramowanie

Telefon działa na oprogramowaniu Android 10 i jak dla mnie to plus, gdyż jest on prosty i bardzo intuicyjny. Nie ukrywam, że przystępując do testów LG Velvet byłam nieco sceptycznie nastawiona, z uwagi iż odkąd pamiętam używam telefonów jednej firmy. Lg Velvet bardzo mnie zaskoczył i nie odczułam tej zmiany. Bardzo szybko przyzwyczaiłam się do tych delikatnych różnic.

Aparaty

W telefonie producent zainstalował aparat główny 48 Mpix, ultraszerokokątny 8 Mpix 120º oraz soczewkę do pomiaru głębi 5 Mpix. W aplikacji aparatu znajdziemy kilka trybów, w tym portret, nocny, panorama czy AR Stickers. Jest też tryb profesjonalny, który wzbogacono o podpowiedzi parametrów w zależności od fotografowanej sceny i panującego oświetlenia, jest to bardzo fajna opcja. Domyślnie w telefonie jest ustawiony aparat 12 Mpix i muszę przyznać, że pracuje się na nim bardzo dobrze. Genialnie prezentują się zdjęcia z efektem bokeh.

3 aparaty lg velvet

Nagrywanie Wideo

W tym przypadku telefon sprawdza się genialnie. HDR zapewnia świetną ilośź detali i żywe kolory. Posiada bardzo dobrą stabilizację, dzięki czemu filmy są płynne i to bez użycia statywu. LG Velvet posiada separacje dźwięków tzw. Voice Bokeh oddziela głos od szumu tła, pozwalając kontrolować, co słychać w nagrywanym materiale. Jeśli chcemy, aby Nasz głos był wyraźny, wystarczy w włączyć funkcję AI Noise Recognition, która koncentruje uwagę na słowach. Możemy wybrać również tryb ASMR , który rejestruje nawet nadobniejsze odgłosy np. chrupanie, szelest kartek.

nagrywanie lg velvet

Odtwarzanie i gry

Jak wiecie mam synka i to On najczęściej ogląda filmy i korzysta z gier. Lg Velvet dzięki wyświetlaczowi POLED 6,8″ i proporcjach 20,5:9 pozwala na oglądanie filmów w oryginalnej wersji kinowej. Prezentuje się to genialnie! Dodatkowo telefon wyposażony został w dźwięk stereo. Technologia AI Sound rozpoznaje słuchany rodzaj muzyki i dobiera odpowiednie ustawienia, dzięki czemu filmy brzmią realistycznie.

Podsumowanie

Jest to pierwszy telefon Marki LG jaki miałam okazję używać i co muszę podkreślić jest to najpiękniejszy smartfon jaki widziałam. Wygląda obłędnie! Z uwagi, na moją działalność w SM telefonu używam do prowadzenia konta na Instagramie, zdjęć i wideo. Na tym polu widać, że jest to solidny produkt Premium. Jest wyposażony z świetne aparaty dające rewelacyjne efekty. Najbardziej podoba mi się kręcenie Video , wszystko jest płynne, rewelacyjny dżwięk i jakość 4K! Jedynym minusikiem dla mnie jest wielkość, gdyż Ja osobiście lubuję się w malutkich telefonach, ale jeśli oglądasz dużo filmów to zdecydowanie model dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.