#kidlife

Gra planszowa “Bałagan w przedszkolu” Wydawnictwa Muduko

Dziś kolejna propozycja od Wydawnictwa Muduko z serii Zu&Berry czyli gra planszowa “Bałagan w przedszkolu”, której premiera już niebawem 7 sierpnia 😀 Przewidziana jest ona dla dzieci 4+, liczba graczy 2-6 osób (tyle jest skrzyneczek). Gra posiada różne stopnie zaawansowania i tak jak poprzednio, póki co gramy na podstawowym i najprostszym wariancie.

W pudełku znajdziemy : 48 okrągłych kafelków z ilustracjami przedmiotów, 6 skrzyneczek do samodzielnego złożenia, żeton bałaganu oraz oczywiście instrukcja gry.

skrzynka na żetony

Zasady

Kafelki odwracamy i układamy na stosiku. Każdy gracz wybiera swoją skrzyneczkę na zabawki. Rozpoczyna osoba z najlepiej ułożonymi włosami 🙂Odkrywamy kafelek i jeśli zobaczymy na dwóch żetonach jednakowy przedmiot, ten kto pierwszy klepnie w żeton bałaganu i poprawnie nazwie powtarzające się elementy, może wrzucić oba kółeczka do swojej skrzyneczki. Jeśli się zdarzy, że pomyliliśmy się i danego przedmiotu nie ma na żetonie, musimy niestety z naszej skrzyneczki oddać jedno kółeczko. Oczywiście gra się kończy, gdy zabraknie kafelek, a wygrywa ten, który zgromadzi ich najwięcej😀 Prawda, że zasady są proste?

Cała rozgrywka trwa około 15 minut i w mojej opinii jest to idealnie dopasowany czas dla dzieci w tym wieku. W grze ważna jest umiejętność koncentracji. Skupienie uwagi na właścwych obrazkach, analizowaniu i szybkiej reakcji, gdy uda nam się dostrzec podobieństwo. Uczymy się też nazywać przedmioty z naszego otoczenia, a możliwość wsadzania kółeczek do swojej skrzyneczki na skarby sprawia radość. Gra rekomendowana jest przez psychologów i można wykorzystać ją do pracy podczas terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Podsumowanie

Gra planszowa “Bałagan w przedszkolu” sprawdza się u nas w zabawie z trzylatkiem. Dzieci bardzo lubią rywalizację, dlatego planszówka bardzo się Tymkowi podoba, a fakt że może konkurować z mamą i tatą sprawia, że jest to kolejny plus gry. Kto pierwszy znajdzie dwa jednakowe przedmioty? Gra sprawia nam wiele radości i pokazuje jak dzieci mają świetnie rozwiniętą spostrzegawczość… Ja osobiście jestem pod wrażeniem. Fajnie, że dziecko potrafi się tak skoncentrować i skupić na danym zadaniu. Kolejnym atutem jest wykonanie żetonów z grubej tekturki, mamy pewność, że podczas rywalizacji nic nam się nie uszkodzi. Dla nas gra planszowa stanowi idealny sposób na spędzenie rodzinnego czasu w domu, czy też na kocyku w ogrodzie. Nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.