gra planszowa kolorowe buty
#kidlife

“Kolorowe buty” Wydawnictwa Muduko – gra planszowa dla najmłodszych

Nie mogłam się doczekać tego wpisu! Sądziłam, że o grach planszowych napiszę dopiero za kilka lat i bardzo mnie zaskoczyło, że są tworzone gry dla maluszków już 3 roku życia. “Kolorowe buty” bo o niej mowa z serii Zu&Berry będzie miała swoją premierę 10 lipca, ale już dziś możecie poznać jej zasady i moją opinię.

muduko gra planszowa

Zestaw składa się z 5 dwustronnych plansz z ilustracjami zwierzątek, woreczka lnianego i 40 kolorowych żetonów. Na planszetkach znajdziemy dinozaury, flamingi, lamy, żyrafy i jednorożce. Grę można rozgrywać na kilka sposobów, my z uwagi, iż Tymek ma zaledwie 3 latka skupiliśmy się na wersji podstawowej.

Zasady Gry

Każdy uczestnik (maks 5 osób) wybiera sobie planszę. Tymek oczywiście od razu zarezerwował dla siebie dinozaury. Każdy po kolei losuje żeton z woreczka i stara się dopasować Go do koloru butów na swojej planszy. Jeśli takiego nie ma, oddaje żeton kolejnemu uczestnikowi , a sam sięga kolejny raz do woreczka. Losujemy do momentu, aż uda nam się położyć żeton na swojej planszy. Wygrywa oczywiście osoba, która jako pierwsza ubierze zwierzątka we wszystkie buty.

Cała rozgrywka trwa około 10 minut, a jej zasady są wystarczają proste i zrozumiałe dla 2-3 letniego dziecka. Nasz Tymek jest bardzo ruchliwym dzieckiem i spodobało mi się, że gra potrafi Go zainteresować na tyle, aby grzecznie usiedzieć do jej zakończenia. Bardzo się cieszę, że są tworzone planszówki dla takich Maluszków i poza oczywistą nauką kolorów, dziecko uczy się zasad, cierpliwości czy przegrywania. W naszym przypadku bardzo odpowiada mi moment gry, gdy Tymkowi nie pasuje żeton i musi Go oddać innemu uczestnikowi, który takiego potrzebuje. Uczymy się dzięki temu dzielenia z innymi, co nie przychodzi tak łatwo dzieciom.

Podsumowanie

gra kolorowe buty dziecko

Gry Planszowe takie jak “Kolorowe buty” są doskonałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną, a dodatkowym atutem jest nabywanie nowych umiejętności np. rozróżnianie kolorów, czytanie. Żetony można wykorzystać do zabawy w pchełki lub budowanie wieży. Dodatkowy atut stanowi fakt, iż gra jest rekomendowana przez psychologów i wspomaga rozwój dzieci zmagających się z autyzmem. Tak jak wspominałam 10 lipca przypada premiera gry i możecie Ją zakupić w sklepie Muduko. My wraz z Tymonkiem serdecznie Wam Ją polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.