akademia mądrego dziecka
#kidlife / #książki

Akademia Mądrego Dziecka

Akademia Mądrego Dziecka jest to kolejna ulubiona seria książeczek mojego synka od wydawnictwa Egmont. Są one przeznaczone dla najmłodszych (2-3 latków). Książeczki mają twarde i solidne strony z zaoblonymi krańcami, tak aby dziecko bezpiecznie mogło z nich korzystać. Jak widać moje egzemplarze przeszły już intensywne testy i jak widać trzymają się nieźle. My posiadamy już kilka pozycji :

  • NA WSI
  • KTO TUTAJ PRACUJE ?
  • A TO BYŁO TAK…
  • KOŁA I KÓŁKA
  • KTO ROBI HU HU ?
  • ZWIERZĘTA I ZWIERZĄTKA
akademia mądrego dziecka

Każda z nich jest wyjątkowa, posiadają otworki, okienka lub przesuwane elementy, które sprawiają, że maluch jest zaciekawiony i chętnie po nie sięga. Doskonale zachęcają do nauki przez zabawę. Książeczki rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają tematy idealne dla Maluszków.

W naszych książeczkach tekst stanowią zazwyczaj krótkie rymowanki, które bardzo łatwo zapamiętujemy. Ilustracje są proste i nie są przepełnione szczegółami, idealne dla Maluszków. Przy czytaniu (aktualnie już recytowaniu) odkrywam w sobie nowe pokłady kreatywności. Często patrzę przez otworki i recytuję tekst udając zwierzątka, co bardzo bawi mojego Tymka i dzięki temu (tak sądzę) chętnie po nie sięgamy.

Bardzo Je Wam polecam wraz z Tymonkiem i dodatkowo chciałam wspomnieć, że dość często można Je zakupić w supermarketach lub dyskontach w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.