#momlife

Philips Sonicare 9500 DiamondClean Smart – czyli inteligentna szczoteczka

Dość długo zastanawiałam się nad zmianą szczoteczki elektrycznej na soniczną. Nie wiedziałam nic na jej temat tylko, że tych drgań ( 62 tys. ruchów szczotkujących na 1 minutę ) jest dużo więcej, co mnie nieco przerażało. To skojarzenie było zupełnie bezpodstawne, bo pomimo iż szczoteczka soniczka wykonuje dużo więcej ruchów, jest ona delikatniejsza i jednocześnie skuteczniejsza od szczoteczki elektrycznej.

Zdecydwałam się na innowacyjny model szczoteczki sonicznej Philips Sonicare DiamondClean Smart, dlaczego jest ona innowacyjna wyjaśnie Wam pokrótce.

frejkove szczoteczka sonicare diamond clean

W zestawie ze szczoteczką otrzymujemy 4 różne końcówki, kubeczek, który jest ładowarką indukcyjną oraz futerał podróżny, w którym również możemy naszą szczoteczkę naładować. Już samo to sprawia, że mamy doczynienia z najlepszym produktem. Twórcy pomyśleli o wszystkim dosłownie!

Ile razy Wam się zdażyło, że brakło Wam “baterii”??? Mi bardzo często i zazwyczaj zapominałam odłożyć na ładowarkę, przez ci przy kolejnym myciu miałam przykrą niespodziankę. Indukcujne ładowanie w kubeczku jest dla mnie bardzo wygodnym rozwązaniem, wystrczy po umyciu umieścić zwyczajnie szczoteczkę w szklance.

Mamy 4 końcówki, każda z nich odpowiada za inny program czyszczenia który to automatycznie załącza się podczas podłączania końcówki. Brzmi świetnie? Oczywiście, program oraz intensywność możemy sobie manualnie zmieniać wedle własnych upodobać i wrażliwości.

 • Szczoteczka oferuje nam 5 różnych programów czyszczenia:
  Clean z końcówką Premium Plaque Control dzięki elastycznym bokom i delikatnemu włosiu, dopasowuje się do kształtu każdego zęba,
  to jest 4 x większa powierzchnia czyszczenia* i usuwając do 10 x więcej płytki z trudno dostępnych miejsc**.
 • White+ Premium White to główka, która posiada gęstsze włosie w środkowej części. Z powodzeniem usunie przebarwienia, zapewniając bielszy i piękniejszy uśmiech. Badania pokazały,
  że wystarczą 3 dni by usunąć 100% więcej przebarwień**.
 • DeepClean
 • Gum Health Premium Gum Care dba
  o zdrowie dziąseł. Mniejsze i specjalnie ukierunkowane włosie zapewnia łagodne,
  ale skuteczne czyszczenie wzdłuż linii dziąseł. Badania udowodniły, że można
  z jej pomocą uzyskać nawet
  7-krotnie zdrowsze dziąsła
  już w 2 tygodnie
 • Tongue Care TongueCare+ usunie z języka bakterie wywołujące nieprzyjemny zapach.
  240 specjalnie zaprojektowanych wypustek dotrze w każdy zakamarek języka.
programy czyszczenia

Szczoteczka dzięki nowoczesnej technologii Smart Sensor pozwala na ocenę techniki szczotkowania oraz podanie wskazówek w celu jej ulepszenia. Wystarczy na Swoim smartfonie zainstalować aplikację Sonicare. Szczoteczka monitoruje drogę szczotkowania, zaznaczając miejsca w których umyliśmy zęby niedokładnie. Podczas czyszczenia zębów pomaga również chronić wrażliwe obszary, dając znak gdy zbyt mocno dociskasz włosie do powierzchni zęba. Szczoteczka jest zatem naszym przewodnikiem i stanowi doskonałe urządzenie do profilaktyki.

Szczoteczka ma bardzo nowoczesny wygląd. Mam ją w odcieniu szarości z perłową powłoką. Wygląda bardzo stylowo i pięknie wpasowała się we wnętrze łazienki stanowiąc niejako wytworną ozdobę. Ładowarka w formie kubeczka, zobaczcie sami jak pięknie się prezentuje!

aplikacja na telefon

Zmiana szczoteczki elektrycznej na soniczną mogę porównać do zmiany manualnej na elektryczną…dosłownie taka jest przepaść pomiędzy nimi!
Ja Szczoteczką Sonicare 9500 jestem zachwycona! Od zawsze szczególną uwagę przykładałam do dbania o zęby. Gdy zciągnełam aparat, moje zęby zostały wybielone. Po kilku latach częstego picia kawy, herbaty i wszelkich barwiących produktów ich odcień zdecydowanie się zmienił. Dzięki końcówce i programowi White+ wszelkie przebarwienia i osad zostały pięknie doczyszczone, mogę ponownie się cieszyć białym uśmiechem. Po umyciu zębów czuć gładkość i czystość! Tak mam wrażenie jakbym wcześniej miała ciągle niedoczyszone zęby. Końcówka do czyszczenia języka bardzo przydatna jeśli borykasz się z nieświeżym oddechem, który głownie powstaje poprzez bakterie znajdujące się na języku. Aplikacja idealnie pokazuje co musimy zmienić, aby skuteczniej o zęby zadbać. Jedyny minus stanowi cena, ale biorąc po uwagę, iż jest to koszt leczenia dwóch zębów kanałowych , zakup szczoteczki jest zdecydowanie lepszym i mniej stresującym wydatkiem! Zawsze jestem za profilaktyką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *