#gadżety / #kidlife

Propozycje prezentów dla 2 letniego chłopca

Z uwagi, że Święta już za pasem, chciałam Wam dziś pokazać propozycje prezentów dla dwuletniego chłopca. Są to zabawki, którymi mój Tymon uwielbia się bawić i spędza z nimi najwięcej czasu. Być może moja lista okaże się świetną inspiracją dla Was.

Interaktywny BING Fisher Price

zabawka bing interatywny

Tego Króliczka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Mój Tymek uwielbia bajkę BING i szczerze bardzo podoba nam się fabuła tej edukacyjnej animacji, która to została niejako zaprogramowana w tej zabawce. Króliczek jest dość duży, macha uszami, biega i mówi po polsku! Zabawka jest bardzo urocza i angażuje malucha do wspólnej zabawy. Bing uczy empatii np. poprosi o pomoc przy wstaniu, zachęca do wspólnej zabawy i ruchu, zaprasza do śpiewania piosenek, proponuje nowe zabawy i gry.

LEGO DUPLO

lego duplo

Klocki duplo to kolejna propozycja, która spodoba się każdemu dwulatkowi. Tymek uwielbia układać tory, robić most, budować garaż na pociąg lub zoo dla zwierzątek. Wiele radości sprawia ta zabawa maluchowi, rozwija jego motorykę i oczywiście kreatywność. Klocki są duże i wygodne dla rączek dwulatka.

MEMORY drewniane DINO

memory drewniane

Mój syn przepada za dinozaurami i na punkcie tych sklejkowych memorów wręcz oszalał. Sądziłam, że może być za mały na taką zabawę, ale mocno się myliłam! Z zestawu wybieram 3/4 pary dinozaurów i gramy, ćwicząc pamięć Malucha. Każda para dinusiów jest mocno charakterystyczna, więc syn nie ma problemu z dopasowaniem. Proponuję mu również zabawę : z rozsypanych memorów wybieram jednego dinusia i każę mu szukać do pary rozwijając jego spostrzegawczość. Memory wykonane są ze sklejki są więc bardzo solidne i trwałe.

Warsztat z narzędziami ( Bosch)

warsztat dla chłopca

Każdy Mały Mężczyzna uwielbia bawić się narzędziami takimi jak ma tata, czyli jego pierwszy bohater. Tymon uwielbia składać, stukać i wkręcać razem z tatusiem. To jest nasz mały, zawsze chętny pomocnik. Warsztat jest bardzo solidny i ma lepsze wyposażenie niż Mój większy mężczyzna… W zestawie jest nawet wkrętarka na baterie, którą można wkręcać śrubki.

Pojazdy / Autka

pojazdy zabawki

Nikogo tą propozycją nie zaskoczę, ale chłopczyk mój uwielbia jeepy, kopary, dzwigi, spychacze, traktory… Te na zdjęciu są najsolidniejsze i serdecznie Je polecam. Tymek często zapiera się swoim ciężarem i jeździ nimi po całym domu, a wyglądają jak nowe. Bardzo fajne zabawki. Nasze pojazdy są firm Lena i Polesie.

Figurki zwierząt i dinozaurów

figurki zwierząt i dinozaurów

Chyba nie ma takiego dziecka, które nie zaiteresowałoby się budowaniem farmy lub zoo. Mój synek za tym wprost przepada i spędzamy przy takiej zabawie mnóstwo czasu, dziwnym trafem ciągle nam zwierzątka uciekają z zagrody . Zabaweczki są tanie, zazwyczaj w wielopakach, a każdy Maluch uwielbia się nimi bawić.

Instrumenty muzyczne

instrumenty muzyczne dla dzieci miętowe

Mamy już pokaźną kolekcję instrumentów dla syna, który bardzo często pokazuje nam swoje umiejętności. Podobno zapoznawanie dziecka z instrumentami muzycznymi/muzyką wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalne zdolności, to natomiast przedkłada się na lepsze wyniki w nauce matematyki i czytania. Granie na instrumentach buduje pewność siebie, relaksuje (tak, tylko nie rodziców), poprawia koordynacje i koncentracje.

I jak Wam się podobają moje propozycje? Dajcie znać w komentarzach lub dajcie rady co u Was się sprawdziło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.